PROJEKTANCI

Patryk Gniedziejko – mgr inż. architekt krajobrazu, wykładowca, wyróżniony absolwent Politechniki Białostockiej na kierunku Architektura Krajobrazu.

Doświadczenie zdobywał podczas studiów przy pracach sezonowych, a także po skończeniu studiów wykonując projekty ogrodów przydomowych i kolejno je realizując.

 • I miejsce w konkursie „MIESZKAM TU! – Mądre pomysły na mądre miasto” na najciekawsze inicjatywy zaproponowane w Budżetach Obywatelskich miast z projektem „Ogród do hortiterapii”.
 • Zwycięzca konkursu na rzeźbę pod fabryką Volkswagena w Białężycach k. Wrześni.
 • Wyróżnienie pracy inżynierskiej „Projekt zagospodarowania terenu z miejscem do hortiterapii przy Zespole Szkół nr 16 w Białymstoku (ogród terapeutyczny).
 • Zdobywca wyróżnienia Prezydenta Miasta Białegostoku za „Park Ekspozycji”
 • Wyróżniony za projekt innowacyjnego przystanku autobusowego w Mielcu.

Pod szyldem firmy PERFORMA projektuje tereny zieleni specjalizując się w obszarach stricte krajobrazowych.  Twórca kolekcji interaktywnych mebli miejskich.

Na swoim koncie ma udział i wyróżnienia w wielu konkursach na płaszczyźnie architektury krajobrazu i grafiki. Interesuje się hortiterapią (udział w powstaniu ogrodu zdrowia w Mrągowie), architekturą, grafiką użytkową i artystyczną.

Michał Hajdowski – inż. architekt krajobrazu, ukończył studia z bardzo dobrym wynikiem, szczególną uwagę skupił ogrodom nowoczesnym, gdzie wykorzystuje naturalistyczny materiał roślinny.

Na etapie studiów zdobywał doświadczenie w szkółce roślin oraz w biurze projektowym. Z pasją projektuje nowoczesne aranżacje ogrodowe inspirując się stylem industrialnym oraz contemporary. Swoje projekty tworzy w myśl słów Seneki Młodszego: „Wszelka sztuka jest naśladowaniem natury” oraz motta: „less is more„. Zdobywca wyróżnienia za „Projekt ogrodu na dachu” w ramach konkursu org. przez Polskie Stowarzyszenie „Dachy Zielone”.
Interesuje się zieloną infrastrukturą miast oraz zielonymi dachami. Tematem jego pracy inżynierskiej był projekt ogrodu na dachu Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku.

Pracownia projektowa znajduje się w Białymstoku oraz w Warszawie. Projekty wykonujemy na terenie całego kraju.

Uwielbiam niebanalne rozwiązania, estetykę i multifunkcjonalność. Dążę do aranżacji miejsca „idealnego” poprzez indywidualne podejście do każdego przedsięwzięcia w myśl pasji do projektowania i kreowania przestrzeni. Zestawiam ze sobą POTRZEBY i MOŻLIWOŚCI oraz WIEDZĘ by w efekcie być dumnym ze swojego działania.

Jedynym z moich zainteresowań jest sztuka i wnętrza. Katalog „Obrazów emocji”:

KATALOG OBRAZÓW

MULTIMEDIALNE PORTFOLIO

ARTYKUŁY

DYPLOMY | CERTYFIKATY | REFERENCJE

PRZESTRZEŃ.TV

OFERTA

ETAPY WSPÓŁPRACY

SPOTKANIE

Wywiad terenowy i analiza obszaru, przedstawienie wizji przybliżającej charakter przyszłego zagospodarowania. Kompilacja MOŻLIWOŚCI i POTRZEB będzie podstawą do dalszej pracy projektowej.

ANKIETA

Zobrazowałem style, techniki i aranżacje ogrodowe, które pomogą Państwu i mi w podjęciu decyzji, jak ma wyglądać ogród i jaką konwencję obierzemy.

PROJEKT

Zebrane wytyczne pozwolą mi na wykonanie kompleksowego projektu zagospodarowania terenu lub obiektu architektury krajobrazu.

REALIZACJA

Po akceptacji projektu i omówieniu planu działania przystępujemy do prac realizacyjnych z udziałem brygady wykonawczej -zamieniamy projekt w rzeczywistość.

PIELĘGNACJA

Wykonaną aranżację zielenią możemy objąć pielęgnacją – całoroczną bądź okazjonalną – ustalaną indywidualnie.

ZAKRES PRAC

PROJEKTOWANIE/USŁUGI

założenia krajobrazowe
wizualizacje
formy przestrzenne
instalacje artystyczne
interaktywne meble miejskie
inwentaryzacja dendrologiczna
obiekty małej architektury
trawnik/nasadzenia roślinne
ogrody przydomowe
zieleń na tarasach/balkonach
nawierzchnie
zielone ściany
zieleń we wnętrzach
zieleń osiedlowa, firmowa
parki i skwery

PROJEKT KONCEPCYJNY

Koncepcja zagospodarowania terenu (wielowariantowe rozwiązania), który po uzyskaniu akceptacji rozwiniemy we właściwy projekt techniczny. Zawiera wizualizacje, jest dostosowany do charakteru przedsięwzięcia.

PROJEKT TECHNICZNY

 • projekt układu nawierzchni (wymiarowanie, kolorystyka)
 • projekt nasadzeń (dobór materiału roślinnego, gatunki i odmiany dostosowane do istniejących warunków, spis ilościowy)
 • projekt systemu automatycznego nawadniania
 • projekt elementów małej architektury ogrodowej (altany, pergole, drewutnie, meble ogrodowe, płoty, drewniane tarasy itp.)
 • szczegółowy opis projektu i zalecenia pielęgnacyjne
 • wizualizacje projektu
 • wycena/kosztorys realizacji ogrodu

ZAŁOŻENIA KRAJOBRAZOWE – SPECJALIZACJA

PROJEKTOWANIE WNĘTRZ

MARE ART Interiors

MATERIAŁ ROŚLINNY

zielonyexpert.pl | kontakt@zielonyexpert.pl | (+48) 572 784 930

PORTFOLIO

SPOT PREZENTUJĄCY OBIEKTY ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU

PROJEKT NAWIERZCHNI I TARASU

Opis: Nowoczesny dom z podwórkiem przeznaczonym na wiele aut. Nawierzchnia w konwencji kostki „melanż” i szary kompozytowy taras w stylu boho-modern.

Data: październik 2021

Miejsce: Łyski, woj. podlaskie

DOM Z TARASEM – NOWY LOOK

Opis: Dom jednorodzinny z zagospodarowaniem części wokół bryły tj. taras, podjazd oraz zieleń integralna. Zaprojektowaliśmy również elewację, dopasowując do oczekiwań inwestorów – fornir grafitowy w dolnej partii elewacji i biały tynk w wyższych. Do tego zadaszenie wejściowe oraz pergola jako części integralne z bryłą domu.

Data: wrzesień 2021

Miejsce: Byków, woj. dolnośląskie

NOWOCZESNA BRYŁA W ENKLAWIE PRZYRODY

Opis: Świetne położenie działki w otoczeniu wysokiego drzewostanu mieszanego, do tego świetna bryła nowoczesnego domu stworzyły podstawy do zrobienia ogrodu z użyciem kompozycji stricte naturalistycznych. Znajdziemy miskanty, trzcinniki, proso, kostrzewy, lawendę, wrzosy, kocimiętkę, brzozy, sosny i dużo pnączy, przede wszystkim bluszczu pospolitego i rdestu Auberta. Nowoczesne wielofunkcyjne miejsce z paleniskiem, kuchnią letnią i stołem jadalnianym stanie się sercem ogrodu.

Data: wrzesień 2021

Miejsce: Puławy, woj. lubelskie

SIEDLISKO STRÓŻEWO

Opis: Bryła nowoczesnej stodoły wpisana w zaprojektowaną tkankę naturalistyczną. Kompleks posiada 6 miejsc parkingowych, 2-stanowiskowy garaż, taras z integralnym paleniskiem oraz strefą barową i kuchni letniej + basen rozporowy oraz – z drugiej strony – jacuzzi. Na działce znajduje się staw o pow. 900m2 + ognisko, miejsce na glamping z zaprojektowanym domkiem z tarasem i balią.

Data: wrzesień 2021

Miejsce: Stróżewo, woj. mazowieckie

PIĘKNA BRYŁA Z KLASĄ W ZIEOLNYM OTOCZENIU

Opis: Nowoczesna, geometryczna bryła domu została osadzona w otoczeniu nowoczesnych form posadzek, mebli i naturalnych kompozycji roślinnych, które towarzysząc miejscom spotkań będą pełniły kilka kluczowych funkcji. Zagospodarowanie zyskało basen ziemny, palenisko, palc zabaw i iście długi podjazd. Iluminacja świetlna odgrywa w tej przestrzeni baaardzo ważną rolę.

Data: sierpień 2021

Miejsce: Zawieprzyce, woj. lubelskie

REZYDENCJA FLORYDA W OTOCZENIU NATURY

Opis: Piękna bryła domu z wieloma oszkleniami niczym telewizor z programem „natura”, a tej jest niespotykanie dużo. Prywatna linia brzegowa, mnóstwo miejsc do odpoczynku i rozwiązań do wspólnych integracji.

Data: sierpień 2021

Miejsce: in cognito , woj. x

DOM Z NIEZŁYM WIDOKIEM

Opis: Duża działka, dużo materiału roślinnego, a o reszcie opowiedzą wizualizacje :)

Data: lipiec 2021

Miejsce: Nowa Iwiczna, woj. mazowieckie

REZYDENCJA Z NAMIASTKĄ GRECJI I WŁOCH

Opis: Inwestorzy są zakochani w Grecji i Włoszech. Sprowadziliśmy więc kilka elementów przestrzennych i układów, które pozwolą na nawiązanie do charakterystycznych motywów tych miejsc.

Data: lipiec 2021

Miejsce: Syberia, woj. mazowieckie

APARTAMENTY NA WYSPIE

Opis: Wariant II zagospodarowania wyspy w myśl endless harmony.

Data: lipiec 2021

Miejsce: -, woj. pomorskie

HOTEL W KARKONOSZACH

Opis: Nowopowstała część hotelu zyskała nowy dziedziniec ogrodowy wyposażony w strefę barowo-restauracyjną oraz palenisko i „salon pod chmurką”. Wszystko to w otoczeniu zieleni szumiącej, pachnącej, kwitnącej przez długi okres.

Data: lipiec 2021

Miejsce: Góry Karkonosze, woj. dolnośląskie

OGRÓD – DWA POZIOMY

Opis: Działka dwu-poziomowa z ciekawą bryłą domu została zaaranżowana przy udziale dużej ilości zieleni urządzonej oraz kilku kluczowych stref – podjazdu i wejścia do domu, tarasu z zestawem wypoczynkowym i strefą jadalnianą, zejścia/wejścia z jednego poziomu na drugi, paleniska, basenu oraz budynku gospodarczego. Wykorzystane zostały murki oporowe w postaci gabionów wypełnione trawami ozdobnymi, kosodrzewiną i wokół działki – roślinami stricte krajobrazowymi.

Data: czerwiec 2021

Miejsce: Międzyrzecz, woj. wielkopolskie

NAJWIĘKSZY W POLSCE LABIRYNT ZEWNĘTRZNY

Opis: Nasza pracownia podjęła się wyzwania i zaprojektowaliśmy największy w Polsce SENSORYCZNY labirynt zewnętrzny. Posiada 25 stanowisk z możliwością prowadzenia wspomagania terapii sensorycznej. Labirynt w pełni mobilny, z trwałego drewna, w użyciu autorskich technologii montażu i demontażu.

Data: czerwiec-lipiec 2021

Miejsce:

PRZESTRONNE SIEDLISKO

Opis: Duża działka, dwa domy, staw, tarasy, zieleń – kompleksowo rozwiązany projekt.

Data: lipiec 2021

Miejsce: Rudna , woj. łódzkie

PRZYTULNIE I FUNKCJONALNIE

Opis: Nieduża działka, lecz duże możliwości do stworzenia klimatu – taki też udało się uzyskać poprzez zastosowaniu kilku obiektów przestrzennych i roślin. Autorskie rozwiązania altany, placu zabaw i miejsca balii przypadły do gustu inwestorowi – to najważniejsze.

Data: lipiec 2021

Miejsce: Żary , woj. lubuskie

OGRÓD Z POZIOMAMI

Opis: Duża deniwelacja terenu nie zawsze jest przeszkodą w ogrodzie – warto ją dobrze wykorzystać. W myśl tego został zaprojektowany ogród w Sielachowskich przy willi. Znalazły się w nim basen, palenisko i bar z kuchnią letnią.

Data: lipiec 2021

Miejsce: Sielachowskie , woj. podlaskie

OGRÓD-PARK W GEOMETRYCZNEJ KONWENCJI

Opis: Duża ilość roślin, geometryczne ścieżki i mnóstwo rozwiązań przestrzennych – dachy zielone, dom imprezowy, taras z zadaszeniem i inne – projekt budynku, wnętrza i zewnętrza wykonany przez naszą pracownię.

Data: czerwiec 2021

Miejsce: Stalowa Wola , woj. łódzkie

OGRÓD WSPÓLNOTY W CENTRUM MIASTA

Opis: Miejsce integracji, relaksu i wyciszenia wśród urządzonej zieleni to nowe miejsce w enklawie kamienic w centrum Białegostoku.

Data: czerwiec 2021

Miejsce: Białystok , woj. podlaskie

OGRÓD Z RONDEM

Opis: Mnogość roślin, krzewów i drzew spowodowała zwartą i gęstą pokrywę zazieleniając całe otoczenie willi z widokiem. Wjazd z rondem, taras śniadaniowy, taras jadalniany, strefa chillu oraz palenisko to kluczowe rozwiązania przestrzenne tego projektu.

Data: czerwiec 2021

Miejsce: Całowanie , woj. mazowieckie

ZAGOSPODAROWANIE HOTELU W BALICACH

Opis: Zagospodarowanie terenu przy hotelu, powstałego z adaptacji młynu i fabryki, opiera się o wpisanie w przestrzeń zieleni funkcyjnej oraz aranżację restauracji na powietrzu oraz chill place.

Data: czerwiec 2021

Miejsce: Balice , woj. małopolskie

OGRÓD PRZY LUKSUSOWYCH APARTAMENTACH NAD MORZEM etap II

Opis: Zagospodarowanie terenu przy luksusowych apartamentowcach nad Bałtykiem, etap II -ogród środkowy

Data: czerwiec 2021

Miejsce: x , woj. pomorskie

RESORT PARK NA MAZURACH

Opis: Sarnia Polana – miejsce w enklawie leśnej zaaranżowane w iście naturalistycznej konwencji, dedykowane sympatykom natury i spokoju. Domy z czerwonej cegły nawiązujące do zastanej zabudowy Mazur oraz naturalne surowce – kamień, drewno i nasadzenia – mnogość traw, lawenda, kocimiętka, szałwia… Magia miejsca dodatkowo podkreślona iluminacją świetlną.

Data: czerwiec 2021

Miejsce: Brajniki, woj. warmińsko-mazurskie

SIEDLISKO NATURALISTYCZNE Z WIELKIM STAWEM

Opis: Przepiękne miejsce otoczone naturą, gdzie na tyle działki została umieszczona równie piękna willa w naturalistycznym charakterze. Dobór gatunkowy roślin opiera się o gatunki rodzime i takie, które budują krajobraz wpisując się w już zastaną tkankę. Projekt po naszemu! <3

Data: maj 2021

Miejsce: Mościska , woj. mazowieckie

OGRÓD PRZY LUKSUSOWYCH APARTAMENTACH NAD MORZEM etap II

Opis: Zagospodarowanie terenu przy luksusowych apartamentowcach nad Bałtykiem, etap II – ogród ZEN, namiastka ogrodu japońskiego

Data: maj 2021

Miejsce: x , woj. pomorskie

DOM Z WIDOKIEM W ZIELONEJ SCENERII

Opis: Kolejna nowoczesna bryła domu „ubrana” w materiał zielony i elementy przestrzennego naszego projektu.

Data: maj 2021

Miejsce: Odra , woj. mazowieckie

OGRÓD PRZY LUKSUSOWYCH APARTAMENTACH NAD MORZEM

Opis: Zagospodarowanie terenu przy luksusowych apartamentowcach nad Bałtykiem, etap I – ogród ZEN, namiastka ogrodu japońskiego

Data: maj 2021

Miejsce: x , woj. pomorskie

ELEWACJA KAMIENICY I ILUMINACJA

Opis: Czerwona cegła, światła góra-dół, mnogość świateł ciepłych i neutralnych tworzą klimat – i o to chodziło!

Data: maj 2021

Miejsce: Londyn, Wielka Brytania

ZAGOSPODAROWANIE PRZY DOMU PARTEROWYM

Opis: Konkretnie, przejrzyście i harmonijnie – tak można opisać zagospodarowanie przestrzeni przy domu jednorodzinnym. Basen, strefa chillu, taras, garaż, domek narzędziowy i inne elementy przestrzenne znalazły swoje miejsce wśród różnorodnej roślinności.

Data: kwiecień 2021

Miejsce: Imielin, woj. śląskie

ROŚLINNA ENKLAWA W MAŁYM OGRODZIE

Opis: Nieduża przestrzeń, ale z dużym potencjałem – tak została potraktowana inwestycja pod Białymstokiem. To ogród, gdzie jego krańcowy fragment zdominowała roślinność porastając dookoła wgłębnika z grillem i zestawem wypoczynkowym. Swego rodzaju enklawa wydziela to miejsce spotkań od otoczenia i daję prywatę – o to nam chodziło! ;)

Data: marzec 2021

Miejsce: Zawady, woj. podlaskie

NOWOCZESNA WILLA Z OGRODEM

Opis: Projekt nowoczesnego ogrodu przy willi w Warszawie to po raz kolejny skupienie się na kluczowych elementach przestrzennych odgrywających istotne role dla ich przyszłych właścicieli – palenisko, jacuzzi, plac zabaw i zieleń izolacyjna. Całość tworzy kompleks przemyślanymi rozwiązaniami dla całej rodziny.

Data: marzec 2021

Miejsce: Warszawa, woj. mazowieckie

STREFA RELAKSU PO KUBAŃSKU

Opis: Przy parterowym domu zaaranżowana została strefa SPA&RELAX, gdzie znalazło się palenisko, sauna z pokojem chillowym z kominkiem oraz pomieszczenie gospodarcze. Na integralnym tarasie znajduje się balia, zaś sam taras może stać się przedłużeniem paleniska i strefą jadalnianą.

Data: marzec 2021

Miejsce: Zalesiany, woj. podlaskie

OGRÓD Z BASENEM I PALENISKIEM

Opis: Multifunkcjonalnie i nowocześnie – tak jest w nowo zaprojektowanym ogrodzie w Głogowie. Nowoczesne miejsce z basenem i integralnym paleniskiem we wgłębniku oraz mini-letnia kuchnia z grillem i wędzarnią. Wszystko w otoczeniu pachnącej i szumiącej roślinności.

Data: marzec 2021

Miejsce: Głogów, woj. dolnośląskie

WILLA PARTEROWA I JEJ ZAGOSPODAROWANIE

Opis: Nowocześnie, ale z synergią z otaczającą naturą – tak została zaprojektowana działka w woj. wielkopolskim. Mnogość roślin zimozielonych pozwoliła na izolację linii przy ogrodzeniach, zaś wewnątrz wraz z trawami ozdobnymi, hortensjami i lawendami otoczyły najważniejsze miejsca ogrodu – obszerny taras z zestawem wypoczynkowym, basen z leżakami oraz palenisko – wgłębnik. Wszystko zaprojektowane zostało z uwzględnieniem klimatycznego oświetlenia tworzącego iluminację całości działki.

Data: marzec 2021

Miejsce: Świeca, woj. wielkopolskie

MULTIFUNKCJONALNY OGRÓD Z KLIMATEM

Opis: Przestrzeń ogrodu została podzielona na kilka stref funkcjonalnych, w których znalazły się m. in. strefa z sauną i balią, wiata z outdoor’owym barem z grillem, jacuzzi, taras z zestawem wypoczynkowym i jadalnianym oraz basen w centralnej części z leżakami. Możliwość wielu rozwiązań pozwala na obcowanie w przestrzeni ogrodowej przez cały rok.

Data: marzec 2021

Miejsce: Sadowa, woj. mazowieckie

NOWOCZESNY MINIMALIZM W OGRODZIE

Opis: Kolejny raz projektuję w myśl „less is more” – tym razem na przestrzeni ogrodowej znalazł się długi podjazd z perłowych płyt jasnych i ciemnych Novator Solo, nasadzenia wzdłuż podjazdu, a także wzdłuż ogrodzenia oraz miejsce z paleniskiem, garaż wolnostojący i plac zabaw dla dzieci.

Data: marzec 2021

Miejsce: Radom, woj. mazowieckie

W TOWARZYSTWIE LASU

Opis: Nie ma nic piękniejszego jak otaczać się naturalną zielenią – lasem, łąkami… Stąd i kompozycja ów zagospodarowania organiczna, z miejscem do kontemplacji, chillu, z altaną wielofunkcyjną, z placem zabaw, szklarnią, garażem wolnostojącym i wiatą. Klimat osiągnięty, Klient zadowolony <3

Data: luty 2021

Miejsce: Syberia, woj. mazowieckie

ŚRÓDZIEMNOMORSKIE AKCENTY W OGRODZIE

Opis: Kilka akcentów, które „robią robotę” – w ogrodzie może