PROJEKTANCI

Patryk Gniedziejko – mgr inż. architekt krajobrazu, wykładowca, wyróżniony absolwent Politechniki Białostockiej na kierunku Architektura Krajobrazu.

Doświadczenie zdobywał podczas studiów przy pracach sezonowych, a także po skończeniu studiów wykonując projekty ogrodów przydomowych i kolejno je realizując.

 • I miejsce w konkursie „MIESZKAM TU! – Mądre pomysły na mądre miasto” na najciekawsze inicjatywy zaproponowane w Budżetach Obywatelskich miast z projektem „Ogród do hortiterapii”.
 • Zwycięzca konkursu na rzeźbę pod fabryką Volkswagena w Białężycach k. Wrześni.
 • Wyróżnienie pracy inżynierskiej „Projekt zagospodarowania terenu z miejscem do hortiterapii przy Zespole Szkół nr 16 w Białymstoku (ogród terapeutyczny).
 • Zdobywca wyróżnienia Prezydenta Miasta Białegostoku za „Park Ekspozycji”
 • Wyróżniony za projekt innowacyjnego przystanku autobusowego w Mielcu.

Pod szyldem firmy PERFORMA projektuje tereny zieleni specjalizując się w obszarach stricte krajobrazowych.  Twórca kolekcji interaktywnych mebli miejskich.

Na swoim koncie ma udział i wyróżnienia w wielu konkursach na płaszczyźnie architektury krajobrazu i grafiki. Interesuje się hortiterapią (udział w powstaniu ogrodu zdrowia w Mrągowie), architekturą, grafiką użytkową i artystyczną.

Michał Hajdowski – inż. architekt krajobrazu, ukończył studia z bardzo dobrym wynikiem, szczególną uwagę skupił ogrodom nowoczesnym, gdzie wykorzystuje naturalistyczny materiał roślinny.

Na etapie studiów zdobywał doświadczenie w szkółce roślin oraz w biurze projektowym. Z pasją projektuje nowoczesne aranżacje ogrodowe inspirując się stylem industrialnym oraz contemporary. Swoje projekty tworzy w myśl słów Seneki Młodszego: „Wszelka sztuka jest naśladowaniem natury” oraz motta: „less is more„.
Interesuje się zieloną infrastrukturą miast oraz zielonymi dachami. Tematem jego pracy inżynierskiej był projekt ogrodu na dachu Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku.

Pracownia projektowa znajduje się w Białymstoku oraz w Warszawie. Projekty wykonujemy na terenie całego kraju.

Uwielbiam niebanalne rozwiązania, estetykę i multifunkcjonalność. Dążę do aranżacji miejsca „idealnego” poprzez indywidualne podejście do każdego przedsięwzięcia w myśl pasji do projektowania i kreowania przestrzeni. Zestawiam ze sobą POTRZEBY i MOŻLIWOŚCI oraz WIEDZĘ by w efekcie być dumnym ze swojego działania.

Jedynym z moich zainteresowań jest sztuka i wnętrza. Katalog „Obrazów emocji”:

KATALOG OBRAZÓW

MULTIMEDIALNE PORTFOLIO

ARTYKUŁY

DYPLOMY | CERTYFIKATY | REFERENCJE

PRZESTRZEŃ.TV

OFERTA

ETAPY WSPÓŁPRACY

SPOTKANIE

Wywiad terenowy i analiza obszaru, przedstawienie wizji przybliżającej charakter przyszłego zagospodarowania. Kompilacja MOŻLIWOŚCI i POTRZEB będzie podstawą do dalszej pracy projektowej.

ANKIETA

Zobrazowałem style, techniki i aranżacje ogrodowe, które pomogą Państwu i mi w podjęciu decyzji, jak ma wyglądać ogród i jaką konwencję obierzemy.

PROJEKT

Zebrane wytyczne pozwolą mi na wykonanie kompleksowego projektu zagospodarowania terenu lub obiektu architektury krajobrazu.

REALIZACJA

Po akceptacji projektu i omówieniu planu działania przystępujemy do prac realizacyjnych z udziałem brygady wykonawczej -zamieniamy projekt w rzeczywistość.

PIELĘGNACJA

Wykonaną aranżację zielenią możemy objąć pielęgnacją – całoroczną bądź okazjonalną – ustalaną indywidualnie.

ZAKRES PRAC

PROJEKTOWANIE/USŁUGI

założenia krajobrazowe
wizualizacje
formy przestrzenne
instalacje artystyczne
interaktywne meble miejskie
inwentaryzacja dendrologiczna
obiekty małej architektury
trawnik/nasadzenia roślinne
ogrody przydomowe
zieleń na tarasach/balkonach
nawierzchnie
zielone ściany
zieleń we wnętrzach
zieleń osiedlowa, firmowa
parki i skwery

PROJEKT KONCEPCYJNY

Koncepcja zagospodarowania terenu (wielowariantowe rozwiązania), który po uzyskaniu akceptacji rozwiniemy we właściwy projekt techniczny. Zawiera wizualizacje, jest dostosowany do charakteru przedsięwzięcia.

PROJEKT TECHNICZNY

 • projekt układu nawierzchni (wymiarowanie, kolorystyka)
 • projekt nasadzeń (dobór materiału roślinnego, gatunki i odmiany dostosowane do istniejących warunków, spis ilościowy)
 • projekt systemu automatycznego nawadniania
 • projekt elementów małej architektury ogrodowej (altany, pergole, drewutnie, meble ogrodowe, płoty, drewniane tarasy itp.)
 • szczegółowy opis projektu i zalecenia pielęgnacyjne
 • wizualizacje projektu
 • wycena/kosztorys realizacji ogrodu

ZAŁOŻENIA KRAJOBRAZOWE – SPECJALIZACJA

PROJEKTOWANIE WNĘTRZ

MARE ART Interiors

MATERIAŁ ROŚLINNY

zielonyexpert.pl | kontakt@zielonyexpert.pl | (+48) 572 784 930

PORTFOLIO

SPOT PREZENTUJĄCY OBIEKTY ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU

OGRÓD Z POZIOMAMI

Opis: Duża deniwelacja terenu nie zawsze jest przeszkodą w ogrodzie – warto ją dobrze wykorzystać. W myśl tego został zaprojektowany ogród w Sielachowskich przy willi. Znalazły się w nim basen, palenisko i bar z kuchnią letnią.

Data: lipiec 2021

Miejsce: Sielachowskie , woj. podlaskie

OGRÓD-PARK W GEOMETRYCZNEJ KONWENCJI

Opis: Duża ilość roślin, geometryczne ścieżki i mnóstwo rozwiązań przestrzennych – dachy zielone, dom imprezowy, taras z zadaszeniem i inne – projekt budynku, wnętrza i zewnętrza wykonany przez naszą pracownię.

Data: czerwiec 2021

Miejsce: Stalowa Wola , woj. łódzkie

OGRÓD WSPÓLNOTY W CENTRUM MIASTA

Opis: Miejsce integracji, relaksu i wyciszenia wśród urządzonej zieleni to nowe miejsce w enklawie kamienic w centrum Białegostoku.

Data: czerwiec 2021

Miejsce: Białystok , woj. podlaskie

OGRÓD Z RONDEM

Opis: Mnogość roślin, krzewów i drzew spowodowała zwartą i gęstą pokrywę zazieleniając całe otoczenie willi z widokiem. Wjazd z rondem, taras śniadaniowy, taras jadalniany, strefa chillu oraz palenisko to kluczowe rozwiązania przestrzenne tego projektu.

Data: czerwiec 2021

Miejsce: Całowanie , woj. mazowieckie

ZAGOSPODAROWANIE HOTELU W BALICACH

Opis: Zagospodarowanie terenu przy hotelu, powstałego z adaptacji młynu i fabryki, opiera się o wpisanie w przestrzeń zieleni funkcyjnej oraz aranżację restauracji na powietrzu oraz chill place.

Data: czerwiec 2021

Miejsce: Balice , woj. małopolskie

OGRÓD PRZY LUKSUSOWYCH APARTAMENTACH NAD MORZEM etap II

Opis: Zagospodarowanie terenu przy luksusowych apartamentowcach nad Bałtykiem, etap II -ogród środkowy

Data: czerwiec 2021

Miejsce: x , woj. pomorskie

RESORT PARK NA MAZURACH

Opis: Sarnia Polana – miejsce w enklawie leśnej zaaranżowane w iście naturalistycznej konwencji, dedykowane sympatykom natury i spokoju. Domy z czerwonej cegły nawiązujące do zastanej zabudowy Mazur oraz naturalne surowce – kamień, drewno i nasadzenia – mnogość traw, lawenda, kocimiętka, szałwia… Magia miejsca dodatkowo podkreślona iluminacją świetlną.

Data: czerwiec 2021

Miejsce: Brajniki, woj. warmińsko-mazurskie

SIEDLISKO NATURALISTYCZNE Z WIELKIM STAWEM

Opis: Przepiękne miejsce otoczone naturą, gdzie na tyle działki została umieszczona równie piękna willa w naturalistycznym charakterze. Dobór gatunkowy roślin opiera się o gatunki rodzime i takie, które budują krajobraz wpisując się w już zastaną tkankę. Projekt po naszemu! <3

Data: maj 2021

Miejsce: Mościska , woj. mazowieckie

OGRÓD PRZY LUKSUSOWYCH APARTAMENTACH NAD MORZEM etap II

Opis: Zagospodarowanie terenu przy luksusowych apartamentowcach nad Bałtykiem, etap II – ogród ZEN, namiastka ogrodu japońskiego

Data: maj 2021

Miejsce: x , woj. pomorskie

DOM Z WIDOKIEM W ZIELONEJ SCENERII

Opis: Kolejna nowoczesna bryła domu „ubrana” w materiał zielony i elementy przestrzennego naszego projektu.

Data: maj 2021

Miejsce: Odra , woj. mazowieckie

OGRÓD PRZY LUKSUSOWYCH APARTAMENTACH NAD MORZEM

Opis: Zagospodarowanie terenu przy luksusowych apartamentowcach nad Bałtykiem, etap I – ogród ZEN, namiastka ogrodu japońskiego

Data: maj 2021

Miejsce: x , woj. pomorskie

ELEWACJA KAMIENICY I ILUMINACJA

Opis: Czerwona cegła, światła góra-dół, mnogość świateł ciepłych i neutralnych tworzą klimat – i o to chodziło!

Data: maj 2021

Miejsce: Londyn, Wielka Brytania

ZAGOSPODAROWANIE PRZY DOMU PARTEROWYM

Opis: Konkretnie, przejrzyście i harmonijnie – tak można opisać zagospodarowanie przestrzeni przy domu jednorodzinnym. Basen, strefa chillu, taras, garaż, domek narzędziowy i inne elementy przestrzenne znalazły swoje miejsce wśród różnorodnej roślinności.

Data: kwiecień 2021

Miejsce: Imielin, woj. śląskie

ROŚLINNA ENKLAWA W MAŁYM OGRODZIE

Opis: Nieduża przestrzeń, ale z dużym potencjałem – tak została potraktowana inwestycja pod Białymstokiem. To ogród, gdzie jego krańcowy fragment zdominowała roślinność porastając dookoła wgłębnika z grillem i zestawem wypoczynkowym. Swego rodzaju enklawa wydziela to miejsce spotkań od otoczenia i daję prywatę – o to nam chodziło! ;)

Data: marzec 2021

Miejsce: Zawady, woj. podlaskie

NOWOCZESNA WILLA Z OGRODEM

Opis: Projekt nowoczesnego ogrodu przy willi w Warszawie to po raz kolejny skupienie się na kluczowych elementach przestrzennych odgrywających istotne role dla ich przyszłych właścicieli – palenisko, jacuzzi, plac zabaw i zieleń izolacyjna. Całość tworzy kompleks przemyślanymi rozwiązaniami dla całej rodziny.

Data: marzec 2021

Miejsce: Warszawa, woj. mazowieckie

STREFA RELAKSU PO KUBAŃSKU

Opis: Przy parterowym domu zaaranżowana została strefa SPA&RELAX, gdzie znalazło się palenisko, sauna z pokojem chillowym z kominkiem oraz pomieszczenie gospodarcze. Na integralnym tarasie znajduje się balia, zaś sam taras może stać się przedłużeniem paleniska i strefą jadalnianą.

Data: marzec 2021

Miejsce: Zalesiany, woj. podlaskie

OGRÓD Z BASENEM I PALENISKIEM

Opis: Multifunkcjonalnie i nowocześnie – tak jest w nowo zaprojektowanym ogrodzie w Głogowie. Nowoczesne miejsce z basenem i integralnym paleniskiem we wgłębniku oraz mini-letnia kuchnia z grillem i wędzarnią. Wszystko w otoczeniu pachnącej i szumiącej roślinności.

Data: marzec 2021

Miejsce: Głogów, woj. dolnośląskie

WILLA PARTEROWA I JEJ ZAGOSPODAROWANIE

Opis: Nowocześnie, ale z synergią z otaczającą naturą – tak została zaprojektowana działka w woj. wielkopolskim. Mnogość roślin zimozielonych pozwoliła na izolację linii przy ogrodzeniach, zaś wewnątrz wraz z trawami ozdobnymi, hortensjami i lawendami otoczyły najważniejsze miejsca ogrodu – obszerny taras z zestawem wypoczynkowym, basen z leżakami oraz palenisko – wgłębnik. Wszystko zaprojektowane zostało z uwzględnieniem klimatycznego oświetlenia tworzącego iluminację całości działki.

Data: marzec 2021

Miejsce: Świeca, woj. wielkopolskie

MULTIFUNKCJONALNY OGRÓD Z KLIMATEM

Opis: Przestrzeń ogrodu została podzielona na kilka stref funkcjonalnych, w których znalazły się m. in. strefa z sauną i balią, wiata z outdoor’owym barem z grillem, jacuzzi, taras z zestawem wypoczynkowym i jadalnianym oraz basen w centralnej części z leżakami. Możliwość wielu rozwiązań pozwala na obcowanie w przestrzeni ogrodowej przez cały rok.

Data: marzec 2021

Miejsce: Sadowa, woj. mazowieckie

NOWOCZESNY MINIMALIZM W OGRODZIE

Opis: Kolejny raz projektuję w myśl „less is more” – tym razem na przestrzeni ogrodowej znalazł się długi podjazd z perłowych płyt jasnych i ciemnych Novator Solo, nasadzenia wzdłuż podjazdu, a także wzdłuż ogrodzenia oraz miejsce z paleniskiem, garaż wolnostojący i plac zabaw dla dzieci.

Data: marzec 2021

Miejsce: Radom, woj. mazowieckie

W TOWARZYSTWIE LASU

Opis: Nie ma nic piękniejszego jak otaczać się naturalną zielenią – lasem, łąkami… Stąd i kompozycja ów zagospodarowania organiczna, z miejscem do kontemplacji, chillu, z altaną wielofunkcyjną, z placem zabaw, szklarnią, garażem wolnostojącym i wiatą. Klimat osiągnięty, Klient zadowolony <3

Data: luty 2021

Miejsce: Syberia, woj. mazowieckie

ŚRÓDZIEMNOMORSKIE AKCENTY W OGRODZIE

Opis: Kilka akcentów, które „robią robotę” – w ogrodzie może być egzotycznie ;) Tym razem ogród zaprojektowany jest w myśl przywołania wspomnień znad basenu Morza Śródziemnomorskiego. Nasadzenia wokół działki i klimatyczne miejsce z paleniskiem wewnątrz ogrodu – to główne zamierzenia tego zagospodarowania.

Data: luty 2021

Miejsce: Podzagajnik, woj. mazowieckie

ARANŻACJA SALI BANKIETOWEJ Z ZIELENIĄ

Opis: Sala bankietowa „Pod Świerkiem” zyskała dzięki naszej pracowni nowy branding, elewację budynku, aranżację wnętrza i dobór oraz kompozycje florystyczne i roślinne. Nowoczesne materiały w odniesieniu do dawnych czasów świetności – biel na ścianach, drewniane wstawki, wiszące liniowe światła i zieleń w wiszących donicach.

Data: luty 2021

Miejsce: Dąbrowa Tarnowska, woj. małopolskie

REWITALIZACJA ZBIORNIKA WODNEGO W WARSZAWIE

Opis: Oczko wodne na Targówku właśnie zyskuje nową świetność – w osiedlowy park zostały wpisane nowe funkcje i atrakcje, które sprowadzą przyszłych użytkowników do odpoczynku i rekreacji biernej oraz czynnej.

Data: luty 2021

Miejsce: Warszawa, woj. mazowieckie

LUKSUSOWA ALTANA Z BAREM

Opis: Projekt luksusowej altany z funkcją wypoczynkową, wielkim stołem do spotkań biznesowych, barem dedykowanym imprezom firmowym oraz kominkiem do stworzenia klimatu :) Altana zaprojektowana w myśl spotkań firmowych, biznesowych oraz integracjom firm.

Data: luty 2021

Miejsce: Warszawa, woj. mazowieckie

FRONT NOWOCZESNEJ SALI BANKIETOWEJ

Opis: Część ekspozycyjna przed nowo-projektowaną salą bankietową „Pod Świerkiem”.

Data: luty 2021

Miejsce: Dąbrowa Tarnowska, woj. małopolskie

ZAGOSPODAROWANIE W ZWARTEJ ZIELENI

Opis: Kluczowym działaniem było w projekcie tak dobrać materiał roślinny, aby stworzyć zieloną ścianę i – stworzyć naturalny, najmniej nowoczesny styl ogrodu. Percepcja widoków w projektowanym założeniu skupiła się na drzewach i krzewach o różnych pokrojach, wysokościach finalnych i barwach.

Data: luty 2021

Miejsce: Kałęczyn, woj, mazowieckie

LUKSUSOWE NATURALISTYCZNE SPA

Opis: Projekt kompleksu SPA w myśl łączenia naturalistycznych akcentów w nowoczesnej formie – jacuzzi, basen, sauna i chill place.

Data: luty 2021

Miejsce: California, USA

NOWOCZESNE VS. NATURALISTYCZNE

Opis: Nowoczesna bryła budynku otoczona naturalistycznymi nasadzeniami – kolejny przykład „mojego” match’owania materiałów, pokrojów i struktur. Piękna willa została otoczona zielenią izolacyjną, która stanowi jednocześnie harmonijne z wnętrzem ogrodu tło. Palenisko, tarasy, podjazd, ogrodzenie i rabaty to kluczowe działania przestrzenne dla których dobrałem organiczną kompozycję wykonania projektu.

Data: styczeń 2021

Miejsce: Konstancin Jeziorna, woj. mazowieckie

OGRÓD PRZY NOWOCZESNEJ WILLI W KARKONOSZACH

Opis: Modenistyczna bryła zyskała nowy charakter poprzez użycie nowoczesnych i naturalnych materiałów nawiązujących do zastanego krajobrazu. Zaprojektowałem ciemne płytki betonowe i jasne płyty pressbeton imitujące drewno. Do bryły kolorystycznie została nawiązana bryła domu gospodarczego traktowanego również jako chill place z podwieszanymi siedziskami i luksusowymi meblami wypoczynkowymi. Punktem kulminacyjnym stał się staw kąpielowy. Jego prosta, geometryczna forma przenika się z naturalistycznym przeciwległym brzegiem. Podjazd – z racji sporego spadku – zaaranżowałem na zasadzie gradacji wysokościowej kostki trawertynu, aby powstrzymać nadmierny poślizg. Dolna partia terenu została umocniona organicznymi murkami oporowymi z kamienia naturalnego. Na górnej partii działki zlokalizowałem altanę spotkaniowo-imprezowa. Każdy detal został tak dobierany by wpisać się w zastaną tkankę górską i nie zakłócić widoku panoramy Karkonoszy widzianej z trzech pięter willi. Mój pomysł to matchowanie nowoczesności i naturalizmu. Przyroda w ogrodzie ma dominować, zaś „beton” tylko uzupełniać.

Data: styczeń 2021

Miejsce: rejon Gór Karkonoszy, woj. dolnośląskie

NATURA PRZENIKAJĄCA SIĘ Z NOWOCZESNOŚCIĄ

Opis: Duża działka, na której życie skupia się w trzech kulminacyjnych miejscach – przy palenisku, przy stawie kąpielowym i pod altaną. To te obiekty podyktowały kształty i dodatki dla zagospodarowania terenu. Plaża z pomostem przy stawie, mini park linowy, rozbudowana altana z kuchnią letnią, palenisko z przylegającym tarasem i wyeksponowanym jacuzzi – to niektóre z kluczowych założeń obszernego ogrodu.

Data: styczeń 2021

Miejsce: Pasek, woj. mazowieckie

OGRODOWY KOMPLEKS SPA&RELAX

Opis: Multifunkcjonalne miejsce z krytym basenem, prysznicem, chill-place, ogniskiem, brodzikiem dla dzieci, trampoliną oraz nasadzeniami. Kompozycja organiczno-geometryczna, gdzie kształty przecinając się tworzą mikro-strefy funkcjonalne. Miejsce ma zachęcać do codziennego przebywania i „zażywania” relaksu pod różnymi jego postaciami.

Data: styczeń 2021

Miejsce: Wiązów, woj. dolnośląskie

NOWOCZESNY OGRÓD PRZY WILLI W KONSTANCINIE

Opis: Monumentalna bryła budynku z charakterystycznymi belkami i fasadami został otoczony trawami ozdobnymi i lawendą, tworząc naturalistyczną namiastkę zieleni wśród geometrycznych form budynku i tarasu. Na środku działki zostało zlokalizowane palenisko z surową formą niecki z siedziskami i zawieszonymi ławkami. Dużą rolę odegrała iluminacja działki ze szczególnym uwzględnieniem istniejących wysokich sosen, brzóz oraz dębów, projektowanej roślinności średniej i niskiej oraz liniowe oświetlenie tarasu i jacuzzi.

Data: styczeń 2021

Miejsce: Konstancin-Jeziorna, woj. mazowieckie

REZYDENCJA – ELEWACJA I CZĘŚĆ WNĘTRZA

Opis: Nowoczesny kompleks rezydencjonalny z kilkoma strefami funkcjonalnymi: wypoczynkową, sportową, rekreacyjną i ekspozycyjną. Użycie i dobór materiałów było Kluczowym w osiągnięciu oczekiwanego rezultatu w ogólnym odczuciu inwestora. Blask, iluminacja świetlna i imitacja naturalnych surowców przeplatają się również w przestrzeni ogrodowej, gdzie króluje naturalistyczna konwencja.

Data: grudzień 2020

Miejsce: X , woj. mazowieckie

PROJEKT OGRODU PRZY NOWOCZESNEJ STODOLE

Opis: Otoczenie brzozowo-olchowe, towarzystwo cieku wodnego i okoliczna cisza zrobiły lokalizację nowoczesnej stodoły istnym atautem, gdzie finalnie zaaranżowano ogród stricte naturalistyczny w nowoczesnej konwencji. Użyte materiały i elementy przestrzenne to proste i surowe kształty, pomiędzy które włączono naturalistyczną roślinność w postaci szumiących brzóz, ozdobnych traw, pachnących lawend, kocimiętek i kryjących sosen górskich, czarnych, żółtych i bośniackich.

Data: grudzień 2020

Miejsce: Ignatki, woj. podlaskie

PROJEKT NATURALISTYCZNEGO SIEDLISKA NAD MORZEM

Opis: Zagospodarowanie obszernego terenu otoczonego rzeką i trzcinowiskiem nieopodal Jeziora Liwia opiera się o wpisanie w zastany krajobraz elementów przestrzennych, które stanął się atrakcją dla turystów tutejszego kompleksu domków wypoczynkowych. Zostały zaaranżowane niekryte altany, „świetlica”, miejsca z ogniskami i paleniska, naturalistyczny plac zabaw, plaża, sauna z prysznicem, basen na stelażu oraz mnóstwo roślinności, która konwencją nawiązuje do naturalistycznego, swobodnego, choć uzasadnionego charakteru. Trawy ozdobne, brzozy, rośliny izolacyjne i takie, które swoim pokrojem wprowadzają lekkość potęgując sensorycznie uczucie relaksu…

Data: listopad 2020

Miejsce: Niechorze, woj. pomorskie

EKSKLUZYWNY OPEN SPACE W REZYDENCJI W KALIFORNII 

Opis: Artystyczny open space z wieloma elementami i nośnikami sztuk wszelakich z obszerną antresolą z fortepianem, kuchnią na poziomie parteru z integralną przestrzenią wystawienniczą i salonem oraz poziom -1 z winniczką i chill room’em. Zaproponowana przeze mnie aranżacja ścian – w tym zielonej! – i możliwość wystawienia odtworzonej w powiększeniu mojej pracy (obraz „Explosion”) to duże wyróżnienie i zaszczyt. Pracuję by tworzyć.

Data: listopad 2020

Miejsce: California, United States of America

TARAS NA APARTAMENTOWCU W KATOWICACH

Opis: Mniej znaczy więcej – jak mówił Mies van der Rohe, słynny architekt, za którego myślą podążamy przy projekcie tarasu na dachu apartamentowca „Twoja Dolina” w Katowicach. Czysty minimalizm, maksimum spełnienia oczekiwań.

Data: listopad 2020

Miejsce: Katowice, woj. śląskie

KLIMATYCZNY TARAS Z ORANŻERIĄ

Opis: Zimowe wieczory w ciepłej oranżerii z kominkiem przy herbacie z goździkami i cynamonem? Poprosimy <3 Tak się przedstawia klimat projektu, gdzie taras, oranżeria i dom stanowią integralną całość, zaś niewielka część biologicznie czynna została „wyposażona” w szumiące, potęgujące uczucie relaksu nasadzenia wysokich traw ozdobnych, wijący się bluszcz dał maskę na ażurowe ogrodzenie. Meble ogrodowe z paleniskiem stały się punktem kulminacyjnym miejsca, zaś siedziska-kokony miejscem kontemplacji i czytania książek. Pachnące lawendy, kocimiętki dodają uroku i odstraszają komary, zaś iluminacja świetlna podbija nastrój przestrzeni.

Data: listopad 2020

Miejsce: Warszawa, woj. mazowieckie

STREFY SPA I WYPOCZYNKU W NOWOCZESNYM WYDANIU

Opis: Krótki wstęp do nowego projektu w pełni autorskiego (!), gdzie zostały zaprojektowane: strefa SPA z nowoczesną sauną w kształcie tuby, banią, prysznicem i egzotyczną aranżacją, palenisko w organicznej konwencji, misa basenowa z kryciem szklanym, taras jadalny oraz chillowy, podjazd, elewacja bryły domu, ogrodzenie podświetlane liniowo, iluminacja budynku oraz ogrodu, nawodnienie i elementy przestrzenne (huśtawki, murki oporowe). Rzecz dzieje się w Krakowie…

Data: listopad 2020

Miejsce: Kraków, woj. małopolskie